piątek, 12 sierpnia 2016

C.C.Hunter ,,Wodospady cienia po zmroku"

Hejo Hej Kochani!
Przyszedł czas na przedstawienie Wam drugiej serii książek, o których wspominałam w ostatnim poście.

,,Wodospady cienia po zmroku" to trylogia opowiadająca historię Delii, wampirzycy z niezłym charakterkiem. Nastolatka ma złe kontakty z rodzicami, szczególnie z ojcem, dla którego przed przemianą była najważniejsza. Z niechęcią wraca do domu i cierpi podczas pobytu w nim. Dziewczyna nie ufa nikomu oprócz swoich przyjaciółek. Jednak w jej życiu jest miejsce dla jednego chłopaka. Początkowo jest gotowa oddać serce pewnemu zmiennokształtnemu, ten jednak nie wykorzystuje tej szansy do końca. Okazuje sie, że Della może stać się silniejsza i sprawniejsza jednak musi związać się z chłopakiem, którego nie lubi. Ich drogi krzyżują się dopiero po czasie burzliwych sytuacji. Della, podobnie jak Kylie musi przygotować rodzinę na wieść o tym, że nie jest ty za kogo ją uważają.

Przewrotna i trzymająca w napięciu seria trzech książek jest idealna na wakacje. Czyta się bardzo szybko. Z zapartym tchem pożera rozdział za rozdziałem. Z całego serca polecam wszystkim fanom wampirów i książek fantasy, a także zakochanym w ,,Wodospadach cienia"

Moja ocenia to 10/10. Podobnie jak w przypadku historii Kylie nie mam się do czego przyczepić oraz książki lądują na podium razem z pierwszą serią.


czwartek, 4 sierpnia 2016

C.C.Hunter ,,Wodospady cienia"

Hejo Hej Kochani!

Chciałabym Wam przedstawić serie najlepszych książek jakie w życiu czytałam. Pewnie wiele z Was kojarzy książki wydawnictwa Feria Young, pt. ,,Wodospady cienia" oraz ,,Wodospady cienia po zmroku" i zapewne wiele z Was sięgnęło po nie, ale dla nie wtajemniczonych postaram się przybliżyć historie.

Pierwsza seria opowiada o życiu nastoletniej Kylie Gallen. Rodzice dziewczyny wysyłają ją na obóz, który ona określa miejscem dla dziwolągów. W autobusie spotyka przeróżne osoby, trochę dziwne. Jednak jej uwagę przyciąga jeden chłopak, z którym zaprzyjaźnia się i przeżywa wiele wciągających przygód w dalszym ciągu serii. Kylie wie, że dzieje się z nią coś dziwnego i okazuje się, że nie jest w 100% człowiekiem co wstrząsa jej światem. Jednak dzięki pomocy dwóch poznanych przyjaciółek, Delli i Mirandzie oraz wsparciu w odkrywaniu tajemnic o sobie opiekunki obozu - Holiday - Kylie dowiaduje się kim jest i odnajduje swoją rodzinę. Nie brakuje także wątku miłosnego. Kylie poznaje Lucasa, do którego nie jest od początku przekonana, ale z czasem zakochuje się i przeżywa wielką miłość.
Mnóstwo trzymających w napięciu przygód, przewrotne losy bohaterki i jej przyjaciół oraz niezwykła historia miłosna opisana w szczegółach sprawia, że książki czyta się z zapartym tchem i niemal połyka jedną za drugą. Język wprost idealny dla młodego pokolenia, prosty i przyjemny co dodaje kolejny plus tym książką.
Z czystym sercem mogę polecić tę serię książek każdej dziewczynie, nawet nie lubiącej wilkołaków, czarownic czy wampirów. Już po pierwszych rozdziałach na pewno się przekona do niej i z chęcią będzie chciała czytać dalej.


Moja ocena to 10/10.
Nie mam nic do zarzucenia. Osobiście jest to mój faworyt.
Autorskie zdjęcie.