czwartek, 4 sierpnia 2016

C.C.Hunter ,,Wodospady cienia"

Hejo Hej Kochani!

Chciałabym Wam przedstawić serie najlepszych książek jakie w życiu czytałam. Pewnie wiele z Was kojarzy książki wydawnictwa Feria Young, pt. ,,Wodospady cienia" oraz ,,Wodospady cienia po zmroku" i zapewne wiele z Was sięgnęło po nie, ale dla nie wtajemniczonych postaram się przybliżyć historie.

Pierwsza seria opowiada o życiu nastoletniej Kylie Gallen. Rodzice dziewczyny wysyłają ją na obóz, który ona określa miejscem dla dziwolągów. W autobusie spotyka przeróżne osoby, trochę dziwne. Jednak jej uwagę przyciąga jeden chłopak, z którym zaprzyjaźnia się i przeżywa wiele wciągających przygód w dalszym ciągu serii. Kylie wie, że dzieje się z nią coś dziwnego i okazuje się, że nie jest w 100% człowiekiem co wstrząsa jej światem. Jednak dzięki pomocy dwóch poznanych przyjaciółek, Delli i Mirandzie oraz wsparciu w odkrywaniu tajemnic o sobie opiekunki obozu - Holiday - Kylie dowiaduje się kim jest i odnajduje swoją rodzinę. Nie brakuje także wątku miłosnego. Kylie poznaje Lucasa, do którego nie jest od początku przekonana, ale z czasem zakochuje się i przeżywa wielką miłość.
Mnóstwo trzymających w napięciu przygód, przewrotne losy bohaterki i jej przyjaciół oraz niezwykła historia miłosna opisana w szczegółach sprawia, że książki czyta się z zapartym tchem i niemal połyka jedną za drugą. Język wprost idealny dla młodego pokolenia, prosty i przyjemny co dodaje kolejny plus tym książką.
Z czystym sercem mogę polecić tę serię książek każdej dziewczynie, nawet nie lubiącej wilkołaków, czarownic czy wampirów. Już po pierwszych rozdziałach na pewno się przekona do niej i z chęcią będzie chciała czytać dalej.


Moja ocena to 10/10.
Nie mam nic do zarzucenia. Osobiście jest to mój faworyt.
Autorskie zdjęcie. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz