Hejo Hej Kochani!
Chciałabym Wam przedstawić serie najlepszych książek jakie w życiu czytałam.
Pewnie wiele z Was kojarzy książki wydawnictwa Feria Young, pt. ,,Wodospady
cienia" oraz ,,Wodospady cienia po zmroku" i zapewne wiele z Was sięgnęło
po nie, ale dla nie wtajemniczonych postaram się przybliżyć historie.
Pierwsza seria opowiada o życiu nastoletniej Kylie Gallen. Rodzice dziewczyny
wysyłają ją na obóz, który ona określa miejscem dla dziwolągów. W autobusie
spotyka przeróżne osoby, trochę dziwne. Jednak jej uwagę przyciąga jeden
chłopak, z którym zaprzyjaźnia się i przeżywa wiele wciągających przygód w
dalszym ciągu serii. Kylie wie, że dzieje się z nią coś dziwnego i okazuje się,
że nie jest w 100% człowiekiem co wstrząsa jej światem. Jednak dzięki pomocy
dwóch poznanych przyjaciółek, Delli i Mirandzie oraz wsparciu w odkrywaniu
tajemnic o sobie opiekunki obozu - Holiday - Kylie dowiaduje się kim jest i
odnajduje swoją rodzinę. Nie brakuje także wątku miłosnego. Kylie poznaje
Lucasa, do którego nie jest od początku przekonana, ale z czasem zakochuje się
i przeżywa wielką miłość.
Mnóstwo trzymających w napięciu przygód, przewrotne losy bohaterki i jej
przyjaciół oraz niezwykła historia miłosna opisana w szczegółach sprawia, że książki
czyta się z zapartym tchem i niemal połyka jedną za drugą. Język wprost idealny
dla młodego pokolenia, prosty i przyjemny co dodaje kolejny plus tym książką.
Z czystym sercem mogę polecić tę serię książek każdej dziewczynie, nawet nie
lubiącej wilkołaków, czarownic czy wampirów. Już po pierwszych rozdziałach na
pewno się przekona do niej i z chęcią będzie chciała czytać dalej.
Moja ocena to 10/10.
Nie mam nic do zarzucenia. Osobiście jest to mój
faworyt.
Autorskie zdjęcie.

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz